Smart-Teach Smart-Teach

Alfabenin Sesleri / Sesli Alfabe

Alfabenin Sesleri / Sesli Alfabe Tanıtım

Alfabenin Sesleri adlı elektronik sesli kitabımız anasınıfı ve ilkokul 1. Sınıf düzeyinde çocuklar için, müfredata uygun olarak eğitim öğretim amaçlı üretilmiştir. 48 sayfadan oluşan kitap, tamamı renkli, örnek cümleler, boyamalar, bulmacalar, harf tamamlama çalışmaları ve daha bir çok aktivite içermektedir. Üzerine monteli ve entegre elektronik ses boardı ile çalışan kitap profesyonel tiyatrocular tarafından seslendirilmiş olup, nefis bir Türkçe telaffuzu ve drama örnekleri ile donatılmıştır.

Board üzerinde öğrenme ve sınav şeklinde iki fonksiyon mevcuttur.

Öğrenme fonksiyonu örnek: P harfine bastığınızda “Pelin Pazardan Pırasa alıp Pişirdi” gibi P harfinin baskın olduğu cümleler duyarız; bu örnekleme bütün harfler için mevcuttur.

Sınav fonksiyonunda ise alfabenin sesleri ile ilgili sorular sorarak, board üzerinde bulunan harf butonları yardımıyla cevaplamanızı ister. Örneğin: “Umut Uçurma Uçurdu. Kulağın hangi sesi duydu?” sorusunu sorar. Butonlar yardımıyla “U” harfini cevapladığınızda “Aferin sana. Hadi yeni soruyu cevapla bakalım” der; yanlış bir harfle cevapladığınızda ise “Bilemedin. Hadi yeni soruyu cevapla bakalım” diyerek yeni soruya geçer; bu sınav bütün harfleri doğru bilene kadar devam eder. Bu pratik yöntemle çocuklarınız alfabenin bütün harflerini doğru bir şekilde, hem de çok erken bir zamanlamayla öğrenerek okur yazarlığa bir adım önde başlarlar.